/Files/images/Изображение 431.jpg

Історична довідка закладу

дошкільної освіти (ясла-садка)231 «Малинка» Запорізької міської ради

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №231 «Малинка» ЗМР було побудовано у 1975 році.

Виконавчим комітетом міської ради депутатів трудящих рішенням №427 від 2 жовтня 1975 року дитячому закладу-новобудові на 280 місць Запорізького заводу напівпровідникових приладів, розташованому в мікрорайоні №11 Хортицького житлового масиву, було присвоєно назву «Малинка».

З початку заснування ЗДО знаходився у підпорядкуванні Запорізького заводу напівпровідникових приладів, який 03.03.1977р №69 Наказом по Міністерству був перейменований на завод імені 50-річчя СРСР виробничого об`єднання «Гамма», а 26.09.1991р Наказом №254 по об`єднанню перейменований в завод «Гамма» виробничого об`єднання «Гамма».

Оскільки до 1994 року заклад підпорядковувався заводу «Гамма» виробничого об`єднання «Гамма» то документи по дитячому закладу знаходились при ньому.

Згідно акта від 01.06.1994 р. рішенням Запорізької Ради народних депутатів №209/5 від 26.05.1994р та наказу №83 від 01.06.1994 року Ленінського району дитячий заклад було передано на баланс Ленінського району.

7 квітня 1995 року рішенням міськвиконкому №4 від28.02.1995р дитячий дошкільний заклад №231 передано Хортицькому району.

Першим директором дитячого закладу була Покровська Людмила Михайлівна. Після неї дитячий заклад очолювала Чегорко Ганна Яківна, потім Хейлик Дар`я Архипівна. З 1985-2003 роки завідуючою дитячого закладу була Вертепа Галина Петрівна. З 02 червня 2003 року директор закладу дошкільної освіти (ясел-садка) «Малинка» Запорізької міської ради Ферапонтова Людмила Іванівна.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Малинка» Запорізької міської ради (далі - ЗДО №231) для дітей віком від двох років до шести(семи) років, де забезпечується догляд за ними, розвиток, виховання та навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. ЗДО №231 є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційний номер облікової картки платника податків, може мати рахунки в органах управління Державної скарбничої служби України у м. Запоріжжя Запорізької області. Засновником(власником) ЗДО №231 є територіальна громада міста Запоріжжя в особі Запорізької міської ради. Органом управління ЗДО №231 є Департамент освіти і науки Запорізької міської ради та його відокремлений структурний підрозділ - територіальний відділ освіти Хортицького району Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. Орган управління здійснює фінансування ДНЗ№231, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, інженерні комунікації, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

ЗДО №231 в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» і Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року №305, іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Головною метою ЗДО №231 є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття дошкільної освіти, створення умов для фізичного, розумового та духовного розвитку дітей.

Діяльність ЗДО №231 направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

- збереження та зміцнення фізичного, духовного здоров`я дитини;

- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

- виконання вимог базового компонента дошкільної освіти. Забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

- здійснення соціально-педагогічного патронату сім`ї.

Станом на теперішній час у дошкільному навчальному закладі функціонують 2 групи раннього віку та 5 груп дошкільного віку з 12-ти годинним перебуванням дітей.

/Files/images/Изображение 429.jpg/Files/images/466.JPG