Скарлатина у дітей: симптоми і лікування, профілактика

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яка викликається бета-гемолітичним стрептококом групи А. Найчастіше хворіють діти переважно у віці 2-10 років. Хвороба передається повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхом (наприклад, через предмети побуту, іграшки та інше).

Для скарлатини характерні симптоми загальної інтоксикації, ангіна та висип на шкірі. Початок хвороби гострий. Тривалість інкубаційного періоду – від декількох годин до 7 – 12 днів.Скарлатина у дітей: симптоми і лікування, профілактика детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

Симптоми:

• різке підвищення температури тіла до 38,5-40 °C
  • головний і м’язовий біль
  • сонливість, загальна слабкість, дратівливість і втома
  • біль у горлі, почервоніння і нальоті на мигдалинах
  • сухість шкіри
  • може бути блювота

Основні симптоми скарлатини є ангіна, висип та палаючий зів. Висип з’являється на 1-2 день хвороби. Найбільше висип сконцентрований на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і боковій поверхні шиї, боковій поверхні тулуба, животі. Особливістю шкірних змін при скарлатині є відсутність висипу біля носа і губ. Блідий носогубний трикутник особливо видно на тлі червоних щік і припухлих губ.

Протягом перших 3-х днів хвороби на язиці з’являється білий наліт, проте за 4-5 днів він поступово зникає і язик набуває яскраво-малинового кольору з набряклими сосочками.

Лікування такого захворювання, як скарлатина, може проводитися в умовах стаціонару медичного закладу, або вдома. Як правило, хворі на скарлатину лікуються вдома. Потрібно дотримуватися ліжкового режиму та рекомендацій лікаря (сімейний лікар, лікар-інфекціоніст). Скарлатина лікується курсом антибіотиків, оскільки якщо вчасно не почати лікування, у дітей можливий розвиток різних ускладнень хвороби. Для полегшення загального стану здоров’я хворого рекомендується:

• полоскання ротової порожнини, горла;
  • препарати, які знімають свербіж у місцях висипань.

Необхідність госпіталізації визначається в кожному конкретному випадку з урахуванням віку дитини, ступеня тяжкості патології, наявності ускладнень і загальної симптоматики хвороби.

Профілактика хвороби

Щеплення від скарлатини немає. Для профілактики та зниження ризику зараження скарлатиною варто дотримуватися простих правил:Скарлатина у дітей: симптоми і лікування, профілактика детская больница запорожье КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

• провітрюйте приміщення;
  • гуляйте на свіжому повітрі та мийте руки після вулиці і перед їжею;
  • уникайте контакту з хворими людьми;
  • займайтеся зміцненням імунної системи у дитини;
  • збалансуйте раціон харчування;
  • звертайтесь до медичного закладу при появі перших ознак зараження.

Оскільки скарлатина має високу заразливість, і діти – це найбільш вразлива категорія, необхідно дотримуватися заходів профілактики для зниження ризику інфікування. При захворюванні дуже важлива рання діагностика і вчасно призначене лікування.

Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.