сайт детского сада 112 - Калейдоскоп

Тепловий (сонячний) удар

Тепловий (сонячний) удар виникає при загальному перегріванні організму в результаті довготривалої дії на нього високої температури або прямих сонячних променів. Це може статися у походах, на дачних ділянках, при носінні щільного одягу в спеку, в приміщенні з високою температурою, в умовах підвищеної вологості і за недостатнього провітрювання (були випадки, коли батьки залишали малюків зачиненими у автомобілі і діти гинули від теплового удару). Тепловий та сонячний удари супроводжуються гострим порушенням терморегуляції організму.

Перші ознаки теплового і сонячного удару

З’являється різка втома, слабкість, головний біль, запаморочення, біль у ногах, спині, нудота, блювота, шум у вухах, потьмарення в очах, посилене дихання, кровотеча з носа, а можливо, й втрата свідомості. Можливі прояви неспокію, марення, галюцинації і судом.. Температура тіла може підвищитися до 40-41 градусів. Якщо в цей час постраждалому не надати нагальної допомоги, він може загинути в щонайближчі години від порушення кровообігу та зупинки дихання.

Перша домедична допомога

- постраждалого перенесіть у затінок і звільнити його тіло від одягу;

- змочіть прохолодною водою голову та груди, або накладіть холодний компрес чи накрийте легкою вологою тканиною - напоїть постраждалого холодним чаєм, водою, тощо; - за необхідності зробіть штучне дихання і непрямий масаж серця;

- викличте швидку допомогу;

- покласти потерпілого на спину. Якщо є позиви на блювання, потерпілий має лежати на боці, аби не затікали блювотні маси в дихальні шляхи;

Обов’язково забезпечте постраждалому тимчасовий спокій і негайно викличте лікаря!

У спеку не давайте дітям солодкої газировки – вона спричиняє набряки, молока - посилює спрагу. Не зловживайте їжею. Виходячи з дітьми на вулицю, не забувайте про головний убор, одяг має бути з натуральних тканин, просторим і світлим; по можливості якнайбільше перебувайте у затінку.

Біля водойм

Дітям купатися у водоймах можна тільки в присутності старших і лише в місцях, відведених для купання. Недопустимі забави на воді, це може привести до утоплення. Слідкуйте, щоб діти не заходили у воду з наповненим їжею ротом. Запам’ятайте: Маленькі діти можуть потонути навіть на невеликій глибині (в канаві, у ванні). Не дозволяйте дітям самим бігати по мілководдю. Варто один раз спіткнутися, впасти обличчям у воду, щоб захлинутися. Навіть коли випадок минеться без ускладнень, малюк може злякатися, і цей страх перед водою даватиметься взнаки протягом усього життя. Дитину ні на хвилину не можна залишати наодинці з водою.

Допомога потерпілому

1. Винесіть потерпілого на берег.

2. Викличте «Швидку допомогу»

3. Очистіть рот і ніс потерпілого хустинкою або краєм сорочки від мулу та водоростей.

4. Покладіть потерпілого животом на коліно (колоду), щоб голова була нижче грудей, старайтеся видалити воду з дихальних шляхів і шлунку.

5. Після цього терміново починайте робити штучне дихання і непрямий масаж серця до повного встановлення самостійного дихання.

6.Після появи дихання потерпілого по можливості тепло укрийте і дайте йому гаряче пиття.

Прогулянка до лісу

Збираючись до лісу, одягніть на дитину зручний одяг та взуття. Вони повинні підходити для місцевості та погодних умов. Запам'ятайте - погодні умови можуть змінитися дуже швидко.

- Дітей обов’язково одягніть в яскравий одяг - він буде більш помітним у разі розшуку їх.

- Встановіть між собою сигнали, щоб не згубити один одного у лісі - свистом або голосом.

- Пам'ятайте - збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куштуйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди поблизу транспортних магістралей, навіть їстівні гриби в тих місцях – отруйні. Не залучайте до збирання грибів дітей. Ознаки отруєння грибами з'являються через 1-24 год. після вживання грибів, залежно від виду грибів, кількості з'їдених грибів, віку та стану здоров'я потерпілого. Смерть настає через 5-10 днів після отруєння. Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, пронос, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності, може знизитись температура тіла.

Допомога потерпілому:

1. Викликати швидку медичну допомогу.

2. Ще до її прибуття необхідно негайно промити шлунок:

випити 5-6 склянок кип'яченої води або блідорожевого розчину марганцівки;

натиснути пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийняти активоване вугілля (4-5 таблеток), доки промивні води стануть чистими.

3. Після надання первинної допомоги дати постраждалому випити міцний чай, каву або злегка підсолену воду для відновлення водно-сольового балансу; покласти на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

4. Вживати будь-які ліки та їжу, забороняється – це може прискорити всмоктування токсинів.

5. З’ясувати, хто вживав разом із постраждалим гриби, провести профілактичні заходи. Для визначення причини отруєння потрібно залишити до прибуття лікаря залишки грибів. Необхідно пам’ятати, що деякі рослини можуть викликати у дитини сильні опіки шкіри і слизової ротової порожнини, алергічні реакції при контакті з ними.

- Не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на галявині під час дощу з грозою – блискавка вдаряє у найвище місце. В жодному разі не користайтеся під час грози мобільними телефонами (під час вхідного дзвінка грозовий розряд може смертельно травмувати вас)

Кiлькiсть переглядiв: 140

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031